Ahmet Taşağıl Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında PDF İndir ve Oku

Başarılı tarih kitaplarından biri olarak bilinen Ahmet Taşağıl Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında yapıtını pdf ile indirebilirsiniz. Bundan çok zaman öncesinde, coğrafyanın sınırlarını aşan mükemmel bir roman okumak istiyorsanız bu eseri mutlaka kütüphanelerinize kazandırmalısınız. Öyle ki eser aslına bakıldığında Türklerin tarihine çok daha farklı bir bakış açısı ile bakmaktadır. Keyifle okuyacağınızı düşündüğümüz Ahmet Taşağıl Gökbörü’nün İzinde Kadim Türklerin Topraklarında eserini ekitap indir ve e pub İndir seçenekleriyle okuyabilirsiniz.
Önemli Not: Severek okuyacağınız kitapları pdf indir, e kitap indir ve e pub indir seçenekleriyle www.arsivpdf.com sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz. Bozuk linkler olabilir, böyle bir durumla karşılaşırsanız bizlerle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Kitap Tanıtımı

TARİH ÖNCESİNDEN COĞRAFYALAR ÖTESİNE: TÜRKLEROnlar varlıklarının anlamını seferde buldular. Nice zamanlar içinde nice mekânlara sahip oldular. Tarifi mümkün olmayan büyüklükteki toprakları bazen ayak sesleriyle bazen de nal sesleriyle aştılar. Kondular, göçtüler… Kurdular, yıkılınca tekrar yaptılar… Hiçbir zaman vazgeçmediler. Ne olacağını değil, daima nasıl olacağını düşündüler. Türkler…İslam Öncesi Türk Tarihi ve Orta Asya Tarihi alanlarının uzmanı Prof. Dr. Ahmet Taşağıl, tarihin peşinden ve Türklerin izinden gidiyor, engin coğrafyaları adımlıyor, Türklerin gizemli tarihini yeniden yazıyor.20 yılı aşkın bir zamandır Eski Türklerin adım attığı istisnasız her yere gitmiş ve araştırmalar yapmış olan Ahmet Taşağıl; okuyacağınız sayfalar boyunca sizi bozkırın rüzgârı eşliğinde Altay Dağları’na götürecek. Orhun bölgesinde tüm gizemini dinlerken kendinizi bir anda Çin Seddi’nin Yeşim Taşı Kapısı’ndan girerken bulacaksınız. Hanbalık’ta dinlenip, Pekin’den Doğu Türkistan’a ulaşırken kadim bir tarihi yaşadığınızı fark edeceksiniz. Urumçi, Kaşgar, Fergan ve en sonunda Maveraünnehir derken, Türk tarihinin derinliği karşısında hayret duygunuzu genişleteceksiniz.Türk isminin kimlere denildiğini, Türklerin nereden geldiklerini, inançlarını, en ilginç geleneklerini, asırlar boyunca taşıdıkları karakteristik özelliklerini, tüm dünyanın imrendiği teşkilatlanma ustalıklarını ve her koşulda nasıl başarılı olabildiklerini tüm boyutlarıyla öğreneceğiniz bu kitapta, kendinizi at sırtında Sibirya, Moğolistan, Kuzey ve Orta Çin, Doğu Türkistan, Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve Afganistan topraklarını geçerken hissedeceksiniz. Her detayı görerek ve tekrar yaşayarak…GÖKBÖRÜ’NÜN İZİNDE: Kadim Türklerin Topraklarında, Ahmet Taşağıl’ın son derece lezzetli üslubuyla adeta bir seyahatname tadında.


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.