Eugene Rogan Araplar Bir Halkın Tarihi PDF İndir ve Oku

Avrupa ve Amerika’nın diğer devletlerle olan ilişkilerini anlatan muhteşem bir roman daha siz değerli ziyaretçilerimizle. Eugene Rogan Araplar Bir Halkın Tarihi kitabını pdf ile indirerek okumak istersiniz siz değerli ziyaretçilerimiz için hazır olarak bulundurduğumuz linklerimizden faydalanabilirsiniz. Bu zamana kadar siyasal ilişkilere bu şekilde bir bakış açısı ile yaklaşılmamıştı. Yazarımızın düşüncelerine kulak verdiğinizde aslında ne kadar eksik yönlerinizin bulunduğunu hissedecek ve göreceksiniz. Bu eseri muhakkak okumanızı öneriyor.
Not: En yeni romanları pdf, e kitap ve epub seçeneklerimizle indirerek, kütüphanelerinize kazandırabilirsiniz. Keyifli okumalar dileriz.

Eugene Rogan Araplar Bir Halkın Tarihi Arka Kapak Yazısı

Avrupalılar ve Amerikalılar, devletlerinin Orta Doğu’yla ilişkilerinde ne kadar küstah, ikiyüzlü ve sıklıkla ahmakça davrandığını hatırlamalılar. Örnek alınması gereken bir tarih.”THE ECONOMIST “Fas’tan Yemen’e ve Irak’a uzanan zengin bir coğrafyanın tarihi. Bu eser bugünün dünyası hakkında bilmemiz gereken birçok şeyi açıklıyor.”SIMON SEBAG MONTEFIORE, KUDÜS’ÜN YAZARI On altıncı yüzyıldaki Osmanlı fetihlerinden başlayan bu çığır açıcı kitap, Arap coğrafyasındaki Avrupa sömürgeciliği dönemini, Soğuk Savaş’taki süper güçlerin rekabetini ve günümüzdeki tek kutuplu Amerikan egemenliği dönemini anlatıyor. Arap dünyasının çalkantılı yıllarında yaşamış şahitlerin ve o yıllarda yazılmış eserlerin aktardıklarından yararlanarak yazılan Araplar, farklı sesleri bir araya getiriyor: politikacılar, entelektüeller, öğrenciler, erkekler ve kadınlar, şairler ve romancılar, ünlüler ve hiç tanınmayanlar.Rogan’ın kitabı, Kuzey Afrika’dan Arap Yarımadası’na tüm Arap dünyasını ele alıyor. Arap kimliğinin Osmanlılıktan Araplığa ve Müslümanlığa evrimini incelerken, ulusal bağımsızlık, dış güçlerin hâkimiyeti, Arap-İsrail çatışması ve barış süreci, Abdülnasır ve Arap milliyetçiliğinin yükselişi, petrolün siyasi ve ekonomik gücü, seküler ve İslami değerlerin çatışması gibi konuları derinlemesine inceliyor.


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.