Hatice Kübra Tongar Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi PDF İndir ve Oku

Sevgiyle din eğitimi vermek isteyen ebeveynler Hatice Kübra Tongar Korkutarak Değil Sevdirerek Din Eğitimi kitabını PDF indirme formatında temin edebilirler. Çocuk eğitiminde en önemi noktalardan biri de onlara sevgiyle bir şeyler katabilmektir. Özellikle de dini eğitim söz konusu olduğunda daha hassas ve özenli davranmak gerekir. Çünkü dinden nefret eden ve ondan korkan çocuk yetiştirme şekli son derece zararlıdır. Bu eseri okurken çok şey öğreneceksiniz.
Önemli Not: Kitap tanıtımları ve eserlerin Pdf, E-kitap ve E-pub indirme linklerini paylaştığımız sitemize hoş geldiniz. Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için buradayız. Okuduğunuz kitap hakkındaki yorumunuzu paylaştıktan sonra istek eserler için iletişim sayfamızı kullanabilirsiniz.

Kitap Açıklaması

“Zorlaştırmayın kolaylaştırın. Sevdirin, nefret ettirmeyin…”Hadis-i Şerif  Eğer biz namaz vakitlerini değil de dizi saatlerini dört gözle bekliyorsak… Eğer Peygamberin çocuklara kaşlarını bile çatmadığını biliyor ama bir yandan çocuğumuzu dövüp sövüyorsak… Eğer oruç tuttuğumuzda hırçın, kızgın, tahammülsüz oluyor ve çocuğumuza ‘zaten oruçluyum…’ diye başlayan cümleler kuruyorsak… Eğer çocuğun oyununu bölmemek için secdelerini uzatan Nebi’ye rağmen namazda önümüzden geçti diye çocuğumuzu azarlıyorsak… Eğer Hz. Ömer’in adaletini anlatırken iki kardeş arasında adil olmayı başaramıyorsak… Eğer Hz. Osman’ın hayâsından bahsediyor ama ahlaka aykırı görüntüleri televizyonla evimize davet ediyorsak… Eğer Hz. Ali’nin ilminden övgüyle bahsedip, en son ne zaman kitap okuduğumuzu bile hatırlamıyorsak… Eğer hatim üstüne hatim yapmamıza rağmen Kur’an’ı anlamak ve yaşamak için hiç gayret sarf etmiyorsak… Eğer çocukları camiden kovuyor, gerekçe olarak da çocukluk şakımalarını gösteriyorsak bir yerlerde bir hata yapıyoruz demektir. Hatice Kübra Tongar, çocuklarımıza nasıl bir anlayışla, ne zaman, hangi yöntemlerle, zorlamadan, sevdirerek ve oyunlar oynayarak nasıl din eğitimi vereceğimizi adım adım anlatıyor.


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.