Necmettin Şahinler Salih’in Şehirleri Medain-i Salih PDF İndir ve Oku

118 sayfadan oluşan, 2010 basımı Necmettin Şahinler Salih’in Şehirleri Medain-i Salih yapıtı pdf olarak indirilmek üzere siz değerli ziyaretçilerimize sunulmuştur. Bu eser dini kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’in evrenselliğini anlatacak… Bu nedenle kısa sürede yediden yetmişe herkes tarafından popüler olmuştur. Kitap bize öyle örnekler verecek ki,dinimizin hak din olduğuna bir kez daha şahitlik edeceksiniz. Dini kitaplar kategorisinde yer alan bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyoruz.
Not: 2017 yılının en iyi çıkış yapan kitapları pdf, e kitap ve epub indirme ve okuma seçenekleriyle sizlerle. Okuduğunuz kitap hakkında ne gibi bir görüşe sahip olduğunuzu diğer kitap severlerle paylaşmayı unutmayınız.Daha çok okuma eyleminin olduğu günlerinizin olması dileğiyle…

Necmettin Şahinler Salih’in Şehirleri Medain-i Salih Arka Kapak Yazısı

Kur’ân-ı Kerîm’in evrenselliğini düşündüğümüzde anlıyoruz ki, bizlere verilen örnekler/kıssalar sadece yaşandıkları coğrafya/tarih ile ilgili/sınırlı değillerdir. Bunlar sahne değişse de her zaman diliminde karşımıza çıkan/çıkacak değişmez gerçeklerdir. Bu olaylardan ders alırız veya almayız; fakat şunu iyi bilelim ki her gün güneşin doğuşu ile batışı arasında Sâlih’in Şehirleri’nde Şehrin Sâlihleri ile karşı karşıya gelmekte ve yaptığımız tercihler, seçtiğimiz yollar, takındığımız tavırlar bir imtihan olarak sevap ve günah hânemize işlenmektedir.Sâlih kelimesi anlam olarak gurur, kibir ve riyâdan uzak, hem All?h’a hem de insânlara karşı davranışlarında, alçakgönüllü, samimi, içten, yararlı, yumuşak, ihlâslı insân demektir. Böyle bir insân ise Kur’ân’ın ön plana çıkardığı ve All?h’ın övgüyle yücelttiği bir şahsiyettir. Sâlihlerden olmak veya Sâlih bir çocuğa sahip olmak peygamberlerin de değişmez duâlarındandır. Böyle bir insân olmanın tek yolu da Kur’ân’ın üzerinde ısrarla durduğu gibi “sâlih amel”den geçmektedir.Hz. Sâlih’in kıssasını temel alan bu kitap, Sâlih’in Şehirleri’nden hareketle Şehirlerin Sâlihleri’ne dikkat çekmekte ve çağımızın şehirlerinin Sâlih’in Şehirleri’nin trajik sonuna dönüşmemesi yolunda bir katkı sağlamayı hedeflemektedir. Zira ıssız, mutsuz, hüzünlü, günahkâr, terk edilmiş, masumiyetini yitirmiş şehirlerin yeniden “Medîne-i Fâzıla” olabilmesi Sâlihlerin sayısının artmasıyla doğru orantılıdır.


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.