Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini PDF İndir ve Oku

Fayzanur Can tarafından dilimize çevrilen Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini romanını pdf indir ve e kitap indir linkleriyle kütüphanelerinize kazandırabilirsiniz. Kitabın temasına baktığımızda daha çok teknolojik konular üzerine kurulu olduğunu görüyoruz. Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, gelecekte yaşanan teknolojik gelişmeler ve sonrasında olacaklar eminiz ki sizleri de derinden etkileyecektir. Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini yapıtını epub indir seçeneklerimizle okuyabilirsiniz.
Önemli Not: Severek okuyacağınız kitapları pdf indir, e kitap indir ve e pub indir seçenekleriyle www.arsivpdf.com sitemiz üzerinden okuyabilirsiniz. Bozuk linkler olabilir, böyle bir durumla karşılaşırsanız bizlerle iletişime geçmeyi unutmayınız.

Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini Arka Kapak Yazısı

“Teknolojinin önümüze serdiği sınırsız imkânları düşündüğümüzde, bugünün insanını yakalayabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden ama muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz caiz olursa eğer, yapmamız gereken tam da bu.Türkiye kamuoyunun yakından tanıdığı Nouman Ali Khan, çizmeye çalıştığım çerçeveyi gerçek anlamda dolduran bir isim. İslâm ve Kur’ân hakkındaki derin bilgisini keyifli ve bilgece bir üslupla dile getirip, bunu yaparken kendi hayatından aktardığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini adıyla Türkçeye kazandırılan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler içeriyor. Ayetlerin sadece mesajını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bunların ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… Bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan konuya hem de bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:‘Allah, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş demektir. Bunu ancak, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)”   Taha Kılınç


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.