Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul PDF İndir ve Oku

Son derece saygıdeğer bir roman olan Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul eserini pdf şeklinde indirerek okumak için büyük bir sabırsızlık içerisinde olduğunuzu biliyoruz. Zira bu roman bizim edebiyatımızda çok değerli bir yere sahiptir. Onun akıcı dili ve sadeliği kitap severleri mest edecektir. Türklük konusunda da önemli noktalara değinen yazarımız, tarihimiz açısından İstanbul’un konumunu ve değerini gözler önüne sermektedir. Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul E-Kitap İndir ve EPub Oku tercihleriyle okurlar…
Önemli Not: www.arsivpdf.com sitemizdeki pdf indir, ekitap indir ve epub indir oku linkleri telif hakkında tabii olabilir. Bu durumda iletişim sayfamızdan bizlere bilgilendirdiğiniz takdirde içerik 3 gün içerisinde yayından kaldırılacaktır. Keyifli okumalar dileriz.

Yahya Kemal Beyatlı Aziz İstanbul Arka Kapak Yazısı

“Türklük, beş yüz seneden beri İstanbul’u ve Boğaziçi’ni bütün beşeriyetin hayaline böyle nakşetti. Mimarisini bu şehrin her tepesine, her sahiline, her köşesine kurarken güya: “Artık bu diyar dünya durdukça Türk kalacaktır.” dediği hissedilir. Fetihten sonra İstanbul’a yerleşmiş olan halkın iklimle bu imtizacını kaydettikten sonra, yeni baştan kurmuş olduğu bu şehirde yaratmış olduğu güzelliklerin en yüksek bir kıratta olduğunu söylemek lâzımdır.”  Yahya Kemal için İstanbul tabiı güzelliğinin yanında, Türk millenin fizyolojik olarak kazandığı mükemmeliye, kültür ve medeniye”e vardığı seviyeyi gösteren bir şehirdir. Bu sebepten olmalı ki o, İstanbul’u çok sever, onun içinde yaşamaktan, onu keşfetmekten büyük zevk duyar. Türk kültür ve edebiya*nda İstanbul’un manasını ilk kavrayan yazar, Yahya Kemal’dir.


Benzer Kitaplar Bu Yazardan Daha Fazla

Bu Kitaba Yorum Yaz

E-Posta Adresiniz Gizli Kalır.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.